Landšafto 3D vizualizacijų kūrimas

Tarp populiariausių mūsų bendrovės paslaugų – aplinkos projektavimas ir 3D vizualizacijų kūrimas. Klientui pageidaujant, greta projekto galime parengti ir suprojektuotos aplinkos vizualizacijas, kurios leis geriau įsivaizduoti būsimą aplinką.

Vizualizacija – paveiksliukas, kuris skirtas geriau suprasti projektą. Iš 3D vizualizacijos aiškiai matyti projektuotojo idėjos, tikslai ir kaip turėtų atrodyti įgyvendintas projektas. Dažnai iškyla klausimas, kas tai ir ar tikrai reikalinga, jei yra brėžiniai? Mūsų patirtis rodo, kad reikalinga – vizualizacijų pageidauja daugelis klientų greta brėžinių ir augalų bei medžiagų, skirtų įgyvendinti projektui, kiekių. 

Kai asmuo pirmą kartą užsako aplinkos tvarkymo projektą, dažnai neįsivaizduoja, ką iš tiesų gaus. Dėl to tas aptariama iš karto užsakant. Priklausomai nuo kliento poreikių ir lūkesčių paprastai užsakomas planas, kuriame matyti sodo erdvių išdėstymas, takai, želdynai, reikalingų augalų sąrašas ir kiekiai. Dažniausiai klientai nori, kad aplinkos projektavimas apimtų dar ir apšvietimo, laistymo, drenažo projektus, kadangi tai suprojektavus, tampa iš karto aiški darbų eiga. Tas gerai net ir tuo atveju, jei darbai bus atliekami ne iškart, o po kelerių metų (pvz. baigus statybas). Taip pat beveik kiekvienas užsakovas šiandien pageidauja ir sklypo apželdinimo vizualizacijos.

Aplinkos 3D vizualizacija – palyginti naujas dalykas, išpopuliarėjęs 21 amžiuje. Tai specialia programa (tokių yra ne viena) sukurtas 3D vaizdas, kuriame matyti pagrindinė apželdinimo projekto idėja – tikslas, siekiamas išgauti tvarkant sodą pagal projektą, sodinant. Vaizdą kompiuteryje galima sukioti, išgauti kažką panašaus į nuotraukas, dėl to dažnai vizualizacijų pageidauja ir apželdinimo žurnalai, kai reikia iliustruoti straipsnio idėją. 

Dažnai diskutuojama, ar vizualizacija bus tiksliai įgyvendinta realybėje, ar liks tik gražiu paveiksliuku? Svarbu žinoti, kad jūsų valdos projekto vizualizacija nėra tik piešinys – ji dažniausiai atliekama specialisto, projektavusio apželdinimą. Aplinkos projektavimas reikalauja įsigilinti į kliento aplinkos gamtines sąlygas, taigi gerai atlikta vizualizacija vaizduos augalus tokius, kokie jie realiai gali augti konkrečiame sklype – ne didesnius ar vešlesnius (kokie būtų kito klimato zonoje ar kitame dirvožemyje). O kaip tiksliai ji bus įgyvendinta, priklauso ir nuo to, kaip tie augalai bus prižiūrimi – genimi, tręšiami, pjaunama veja. Taigi už vizualizacijos įgyvendinimą realybėje atsako ne vien vizualizacijos kūrėjas, bet ir ir tas, kas įgyvendino projektą ar vėliau prižiūri aplinką. 

Reikia nepamiršti, kad vizualizacija dažniausiai nebus vaizdas, kurį realiai matysite iškart susodinę augalus. Nors gali būti ir tokių sprendimų, kurie iškart atrodys kaip planuota – pvz., kai sodinami dideli medžiai ar bonsai, tačiau tai greičiau išimtis, nei taisyklė. Paprastai vizualizacija – tai vaizdas, kuris tikėtinas po kelerių metų, suaugus teisingai prižiūrimiems augalams.