Lauko apšvietimo projektavimas

Kiemo apšvietimas pas mus vis dar kartais laikomas naujove. Savaime suprantamas viešose erdvėse, privačiose aplinkose jis dar tik populiarėja, tačiau tai daro labai greitai! Dažniausiai klientai sugalvoja apšviesti savo kiemą, “nusižiūrėję” tą idėją iš kaimyno. Mūsų įmonė suprojektuos lauko apšvietimą, atsižvelgdama į kliento situaciją – kokią sistemą parinkti, ką verta apšviesti, kaip teisingai parinkti ir išdėlioti šviestuvus, kad kiekvienas jų būtų optimalioje vietoje.

Kodėl žmonės vis dar neįsirengę kiemo apšvietimo?  

  • Baiminamasi, kad lauko apšvietimas stipriai pakels mokesčius už elektrą. Visai nebūtinai! Šiais laikais teisingai parinktas lauko apšvietimas yra pakankamai taupus – dažniausiai nepastebėsite didesnio skirtumo tarp elektros sąskaitų prieš įsirengiant lauko apšvietimą ir jį įsirengę.  
  • Bijoma, kad išvedžioti laidai kels grėsmę augintiniams, trukdys pjauti žolę. Tai praeitis. Šiuo metu retai naudojami aukštos įtampos laidai, kurie tikrai galėtų padaryti žalos, juos perkirtus. Šiandien valdose naudojamais laidais naudotis pakankamai saugu. Be to, teisingai išvedžiojant apšvietimą, laidai įvedami į žemę, taigi nei praeiti, nei žolės pjauti netrukdo. Be abejo, apšvietimo projektas padės prisiminti, kuriose kiemo vietose tie laidai praeina, kad galima būtų juos pasaugoti, pvz., kasant duobę. Tačiau net užkliudžius tokį žemos įtampos laidą, nenukentėsite, išskyrus tai, kad reikės jį pakeisti.  
  • Dažnai svarstoma, ar apšviesta aplinka netrukdys miegoti, nespigins į langus. Atsakome – tikrai ne! Jei šviesos sode trukdo miegoti – tai nekokybiškai suprojektuotas arba prastai įrengtas apšvietimas. Taip neturi būti net tada, kai apšviečiamas objektas netoli langų, pvz., terasa.  
  • Nežinoma kiemo apšvietimo galimybių. O jos plačios, ir kiemo apšvietimo projektavimas gali padėti sutvarkyti apšvietimą ir vėliau, jei prisireiks ką nors keisti. Šiandien galima prie esamo apšvietimo pridėti papildomai šviestuvų (jei, tarkime, mažas sodinukas išaugo į didelį dekoratyvų medį, kurį verta apšviesti), keisti apšvietimo spalvas, jungti ne visas šviesas, o tik dalį (pvz. žiemą nebereikia apšviesti gėlyno), įjungti ir išjungti apšvietimą kada pageidaujame. 

Kiemo apšvietimas labai greitai populiarėja, kadangi:  

  • Tai labai gražu. Lietuvoje tamsus paros metas trunka ilgai, kodėl to neišnaudoti estetiniams sumetimams? Pabrėžti akcentinius augalus, gėlyną, akcentinį spygliuotį (gal žiemą jis “dirbs” Kalėdų eglute?). Žiemą pasnigus ar pavasarį skleidžiantis lapams apšviesti augalai atrodo visai kitaip, negu dieną.  
  • Kiemo apšvietimas tamsiu paros metu padeda apsaugoti savo kiemą (teritorija tampa matoma), taip lengviau netgi rasti savo namą naujų namų kvartale. Apšviesta vandens telkinio pakrantė, tiltelis, įvažiavimas į garažą – tai ne tik grožis, bet kartu ir saugumas.  
  • Džiugina galimybė turėti savo kieme šventę visus metus. Net iš šviesų vasaros vakarą įjungus visą kiemo apšvietimą sukuriama nuostabi atmosfera gimtadieniams, vaikų šventėms ar tiesiog vakarojimui su draugais.