Lauko vazonai

Lauko vazonai – tai puiki sodo puošmena vasarą (o kai kuriais atvejais – ir žiemą). Jie primena Viduržemio jūros šalis, kur vazonai išrikiuojami ten, kur yra vietos (ant palangės, laiptų, terasose, greta durų), arba senovės didikų dvarus, kuriuose dažnai sodą puošdavo dideliame vazone augantis apelsinmedis ar kitas egzotiškas medelis. 

Itin efektingai atrodo dideli vazonai, kuriuose gali augti stambus augalas – kaip šluotelinės hortenzijos, rododendrai, medlievos, formuoti bukai, ožekšniai, net bonsai medeliai. Tačiau dažna problema, kad augalai vazonuose gali sunkiai žiemoti, o didelį vazoną tempti žiemai į patalpas – sunkus darbas. Tam ne visiems užtenka jėgų (o ir patalpų).

Jei vazonai su stambesniais augalais paliekami žiemoti lauke, jie gali puikiai pasitarnauti sodo estetikai. Tačiau reikia, kad augalai galėtų peržiemoti taip pat puikiai, kaip ir lauke, kadangi lietuviškos žiemos gali neištverti ne tik dėmesio reikalaujantys bonsai – medeliai apskritai pageidauja, kad jų šaknys būtų labiau apsaugotos nuo šalčio. Todėl puiku, kad lauko vazonai būtų paruošti specialiai – apšiltinti lauko vazonai padės augalams išsilaikyti. Idealu, kad būtų įrengta ir laistymo sistema – didelius augalus vazonuose ne visada patogu laistyti.

 Mūsų parduodami apšiltinti lauko vazonai pasižymi tuo, kad yra minimalistinio dizaino ir pakankamai dideli, dėl to puikiai tinka prie daugelio architektūrinių stilių namų. Jie parduodami kartu su į vazoną įsodintu augalu – raudonlapių buku (Fagus sylvatica ‘Purpurea’), medlieva, bonsu, įvairiomis hortenzijomis, rododendrais. Augalo aukštis bus 100-120 cm, o vazono – 100 x 100 cm. 

Lauko vazonai pagaminti iš armuoto poliesterio ir dengti natūralaus granito mozaikiniu tinku (gali būti kelios natūralios spalvos). Kadangi vazonai apšiltinti, tai jie maksimaliai atsparūs aplinkos poveikiui. Augalo šaknys vasaros metu nekaista, o žiemą – neperšala. 

Vazonai yra visiškai pritaikyti tam, kad augalas juose jaustųsi taip pat puikiai, kaip ir grunte. Kiekvieno vazono dugne įrengta drenažo sistema, jame įdiegtas kapiliarinis laistymas su galimybe prijungti automatinę laistymo sistemą. Pasodintam augalui parinktas specialus jam tinkantis gruntas. Suteikiama garantija.

Mus galite rasti: S. Zarecko gėlininkystės ūkis. Adresu: Ovos gatvė 36 Kuro k., Zapyškio sen., Kauno r. sav., LT-53411.

Vazonų kompozicijos