Mažosios architektūros projektavimas

Projektuojame ne tik sklypo erdves bei želdynus, bet ir mažosios architektūros elementus, derindami juos prie esančio ar planuojamo kraštovaizdžio.

 Kiekvieno kraštovaizdžio projekto esmė – aplinkos pritaikymas žmogui tiek iš praktinės, tiek iš estetinės pusės – kitaip tariant, žmogui turi būti patogu ir gražu. O patogumas ir grožis – skirtingi kiekvienam klientui, nes priklauso nuo labai daug ko – pirmiausia nuo žmonių, kurie toje aplinkoje gyvens, skonio, poreikių, laiko ir noro aplinkai prižiūrėti turėjimo, tada nuo jų finansinių galimybių, poreikio reprezentacijai, ir labai stipriai – nuo aplinkos.

Ypač tai juntama, kai reikia parinkti mažosios architektūros elementus: suolelius, vazonus, dekoracijas, fontanus, šviestuvus ir pan. Jie vertinami daugeliu aspektų, tačiau pirmiausia – patogumas, kokybė, grožis, kaina, lengva priežiūra. Turbūt sudėtingiausiai vertinamas aspektas – derėjimas prie aplinkos. Kadangi lygiai tas pats suolelis vienoje aplinkoje gali aprodyti nuostabiai, pabrėžti architektūrą ir augalus, o kitoje – visai netikti ir atrodyti lyg svetimkūnis. Būtent šiuos klausimus sprendžia teisingai suprojektuota mažoji architektūra. Kokybiškas dekoratyvinių elementų projektavimas lems ir vizualiai darnią aplinką, ir patogumą naudojant bei prižiūrint sodo elementus, ir padės taupyti pinigus, numatytus šiems elementams įsigyti. 

Biudžetas sutaupomas pirmiausia išvengiant klaidų, kai brangiai pirkti, galbūt labai gražūs kitoje aplinkoje sodo papuošimai tiesiog netinka prie namo ar prie augalų – vizualiai “neprigyja”. Taip pat vykdant projektą lengva pasirinkti tinkamo dydžio elementus (turbūt visi esame pastebėję vaizdų, kai per maži papuošimai didelėje erdvėje „paskęsta”, o per dideli atrodo keistai ir nepatogiai), nusipirkti tinkamą jų kiekį (dažna klaida gali būti prisipirkti per daug sodo dekoracijų arba naudoti tarpusavyje nederančius mažosios architektūros elementus). 

Sodo dekoratyvinių elementų projektavimas taip pat palengvina darbų planavimą. Trūkstant lėšų, kartais paprasčiau luktelėti, iki jų bus, ir tada įsigyti suprojektuotą elementą, negu pirkti pigesnį, mažesnį, arba vietoje vieno didesnio – kelis mažesnius, kuriuos finale vis tiek reikės keisti, nes jie netiks konkrečioje aplinkoje. 

Tuo tarpu tinkamas dekoratyvinių elementų projektavimas sode ar viešojoje erdvėje užtikrina estetiškai vieningą vaizdą, architektūros, augalų ir kitų sodo priedų derėjimą ir stilingą aplinką, kurios kiekvienas ir siekiame.